ORLEN

     Domeną Spółki ORLEN jest produkcja i dystrybucja najwyższej klasy olejów oraz środków smarnych dla przemysłu jak i motoryzacji.

 

     Spółka ORLEN OIL, działająca w ramach w ramach Grupy Kapitałowej Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN S.A. zajmuje się kompleksowo produkcją i dystrybucją środków smarnych.

 Oferta produktowa ORLEN OIL obejmuje:
- najwyższej jakości oleje dla motoryzacji – PLATINUM,
- szeroką gamę olejów dla motoryzacji ORLEN OIL,
- oleje do silników samochodów ciężarowych i autobusów,
- oleje dla rolnictwa, leśnictwa i ogrodnictwa AGRO,
- oleje do maszyn budowlanych i ciężkiego sprzętu,
- oleje przemysłowe (hydrauliczne, sprężarkowe, przekładniowe, hartownicze),
- oleje technologiczne (emulgujące, antyadhezyjne, obróbcze),
- smary plastyczne,
- płyny eksploatacyjne,
- kosmetyki Platinum IMPACT i chemię samochodową,
- rozpuszczalniki,
- bazy olejowe.

     Odpowiadając na dynamiczne zmiany na rynku środków smarnych, ORLEN OIL aktywnie współpracuje z czołowymi zagranicznymi i polskimi ośrodkami badawczymi w zakresie wprowadzania do oferty nowych, wysokojakościowych produktów. Obecna pozycja jednego z czołowych producentów środków smarnych zobowiązuje ORLEN OIL do ciągłego monitorowania trendów technologicznych w celu błyskawicznego dostosowywania oferty do nowych wymogów rynku związanych miedzy innymi z wprowadzaniem w Unii Europejskiej kolejnej normy czystości spalin - EURO 5.

      Spółka posiada Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2000 nadany przez Bureau Veritas Certification Polska Sp. z o.o. (akredytacje: PCA – polska, UKAS – brytyjska, TGA&DAR – niemiecka). Posiada również certyfikat spełnienia wymagań AQAP 2110:2006 („Wymagania NATO dotyczące zapewnienia jakości przy projektowaniu, pracach rozwojowych i produkcji”) w zakresie produkcji i sprzedaży artykułów chemicznych, środków smarowych i baz olejowych, działalności handlowej produktami chemicznymi, rafineryjnymi i petrochemicznymi na rynkach krajowych i zagranicznych, prac badawczo-rozwojowych w zakresie środków smarowych i artykułów chemicznych oraz prowadzenia doradztwa technicznego. 

      Najwyższą jakość produktów oferowanych przez ORLEN OIL potwierdzają ponadto aprobaty znanych producentów samochodów (m.in.: Mercedes-Benz, Volkswagen, Volvo, BMW, MAN, Porsche) oraz maszyn przemysłowych (Flender, Denison, Siemens).